Jak dostać się na architekturę?

Opublikowano: 8 kwietnia 2020

Jak zostać architektem? Trzeba zacząć od studiów. A żeby przyszło ci to łatwiej, już dziś zacznij się do nich przygotowywać. Egzaminy na kierunki architektoniczne oraz program, z którym przyjdzie ci zmierzyć się podczas studiowania, będzie wymagał od ciebie wielu umiejętności – klasyczna architektura to między innymi matematyka, fizyka, konstrukcje czy mechanika. Potrzebna jest również wyobraźnia – także przestrzenna, poczuje estetyki, no i umiejętność przeniesienia rysunku na papier. W zależności od tego czy wybierzesz architekturę, architekturę krajobrazu, projektowanie czy któryś z wielu innych kierunków pokrewnych, będą czekały cię inne egzaminy. Do wszystkich jednak będziesz mógł się przygotować idąc na kurs rysunku na architekturę.

Kurs na architekturę pozwoli ci opanować nie tylko teorię, ale również szeroki wachlarz umiejętności praktycznych – o nauki perspektywy, przez zgłębienie wielu różnych technik artystycznych – ołówek, kredki, tusz, cienkopis, etc., aż po geometrię i wykorzystanie perspektywy przestrzennej w praktyce.

Wiele godzin cennej praktyki pod okiem doświadczonych dydaktyków wyeliminuje błędy i złe nawyki, wpoi te właściwe, przeprowadzi cię przez meandry zagadnień egzaminacyjnych, a nawet wprowadzi w to, co czeka cię na egzaminach, organizując ich symulacje.

Jeśli marzysz o tym, aby dostać się na architekturę, nie zwlekaj – zapisz się do szkoły rysunku na kurs dla architektów i wyprzedź konkurentów umiejętnościami!


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


 

Zobacz również

Top 5 zasad w rysunku architektonicznym
Rysunek architektoniczny to wymagająca i trudna sztuka, która otwiera drzwi na studia architektoniczne i umożliwia zostanie architektem....
Więcej
Kurs na architekturę – kurs rysunku najlepszym sposobem przygotowania się do egzaminów
Wyćwiczona ręka, wprawiona kreska, umiejętność kreatywnego podejścia do każdej pracy, znajomość technik i tematów – to...
Więcej