Kurs rysunku na architekturę w Warszawie – jak przygotować się do egzaminów?

Opublikowano: 5 sierpnia 2020

Wiesz już, co chcesz robić. Podjęcie tak ważnej decyzji, która będzie rzutować na całe twoje życie, to odważny krok. Pamiętaj jednak, że architektura to poważny kierunek i nie da się na niego dostać tak po prostu z ulicy. Czekają cię długie godziny rysowania, wiele miesięcy ciężkiej pracy i wymagające egzaminy, do których warto się przygotować.

Czy kurs rysunku na architekturę jest ci w ogóle potrzebny?

Jasne, możesz przygotować się w domu. Zwłaszcza jeśli masz już za sobą kilka semestrów poświęconych na profesjonalne zajęcia z rysunku. Jednak nikt tak dobrze nie poprowadzi twoich przygotowań jak nauczyciele, którzy pomogą ci w nauce z zakresu historii architektury, rozwiązywania zadań geometrycznych, a w końcu – samego rysunku architektonicznego.

Wykładowcy będą również twoim mentalnym wsparciem – ich celem jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale też to, żebyś mógł spełnić jedno ze swoich największych marzeń. Będą cię motywować, mówić o postępach, a także o tym, co jeszcze możesz poprawić. Na bieżąco będą nanosić korekty i odpowiedzą na wszystkie twoje wątpliwości. Dlatego nie bój się zadawać pytań – nawet takich, które z pozoru wydają ci się głupie lub banalne.

Jak dostać się na architekturę? Co trzeba zrobić na egzaminie?

Dobrze zdana matura to tylko połowa sukcesu. A może nawet mniej. Najważniejszy jest egzamin z rysunku architektonicznego. Dlatego kurs rysunku jest w zasadzie niezbędny.

W zależności od uczelni mogą na ciebie czekać różne zadania egzaminacyjne. Najczęściej są to jednak:
• rysunek modela,
• rysunek z pamięci na zadany temat,
• projekt wnętrza,
• rysunek z opisu,
• konstrukcja modelu przestrzennego.

Aby wykonać te zadania musisz mieć określone umiejętności i wiedzę, które możesz zdobyć na kursie rysunku przygotowującym do egzaminu. Co musisz umieć, jeśli marzysz o architekturze?

• Kadrowanie – kompozycja i zasada złotego podziału
• Walor – co to jest i jak z niego korzystać? Budowanie kontrastu i głębi
• Perspektywa – linia horyzontu, punkty zbiegu, perspektywa trójzbiegowa
• Aksonometria – budowanie brył z rzutów i rzutów z brył w ujęciu równoległym
• Anatomia – proporcje ludzkiego ciała
• Wykorzystanie cieni – odpowiednie budowanie rysunku

Kurs rysunku na architekturę – dlaczego warto?

Podczas kursu nauczysz się zasad tworzenia rysunku architektonicznego, a także otrzymasz wskazówki profesjonalistów, które znacznie ułatwią ci pracę.

Nauczyciele staną się twoimi mentorami, a ich głównym zadaniem będzie wyjaśnienie ci głównych zasad perspektywy. Dzięki temu zdobędziesz umiejętności, potrzebne do poprawnego tworzenia szkiców architektonicznych. Nauczysz się również pracy na czas, czyli szybkich szkiców, na które będziesz mieć z góry ustalony limit – zwykle 10-15 minut. Wyćwiczysz rysowanie z pamięci i wyobraźni, a także dowiesz się, jak konstruować bryły przestrzenne.

Szkoła rysunku Sealart przygotowuje do wszystkich etapów egzaminu. Każde zajęcia to 3-godzinne warsztaty poprzedzone sprawdzeniem prac domowych i wykładem związanym z teorią. Nauczyciele przekażą również garść porad i wskazówek, które pomogą ci podczas zajęć praktycznych. Podczas lekcji będziesz wykorzystywać ołówki, cienkopisy, kredki, a nawet tusz.

Nie bój się spełniać swoich marzeń. Z wielką przyjemnością możemy ci w tym pomóc.

Więcej informacji o kursie przygotowującym do egzaminów na architekturę dostępne jest na: https://www.sealart.pl/kursy/kurs-na-architekture


Więcej artykułów na ten i inne tematy znajdziesz na naszej stronie:
sealart.pl


Zobacz również

Top 5 zasad w rysunku architektonicznym
Rysunek architektoniczny to wymagająca i trudna sztuka, która otwiera drzwi na studia architektoniczne i umożliwia zostanie architektem....
Więcej
Kurs na architekturę – kurs rysunku najlepszym sposobem przygotowania się do egzaminów
Wyćwiczona ręka, wprawiona kreska, umiejętność kreatywnego podejścia do każdej pracy, znajomość technik i tematów – to...
Więcej